E pozivnica 8 ma razglednica

Poštovane članice Hrvatskog sabora kulture,

čast nam je pozvati vas na Razglednicu 8 kulturno-umjetničkog amaterizma RH koja će u organizaciji Hrvatskog sabora kulture, pod pokroviteljstvom predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović i Ministarstva kulture RH, a uz potporu Grada Zagreba, biti održana u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu, u nedjelju, 5. svibnja 2019. s početkom u 19 sati.

Razglednica 8 predstavit će ponajbolja ostvarenja kulturno-umjetničkog amaterizma RH s manifestacija od državnog značaja u organizaciji ili pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora kulture u 2018. godini. U programu Razglednice 8, pod redateljskom palicom Marija Kovača nastupit će: Dramska skupina KUU-a „Veseli Međimurci“ Čakovec, Folklorni ansambl „Matija Gubec“ Karlovac, KUD „Lipa" Slavetić, Plesni studio „Vindi" Varaždin, Tamburaški sastav KUD-a Belica, Tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ Zagreb, Puhački orkestar DVD-a Špičkovina, Bjelovarski ženski zbor „Vox Feminae“ Bjelovar, Gospodnetić singers - Glazbeni klub Lisinski Zagreb, Ženska pjevačka skupina KUD-a „Sv. Antun“ Zadobarje i Mandolinski orkestar Imotski.

U programu Razglednice 8 također će biti interpretirana poezija Brankice Bošnjak (Osijek) i Nevenke Erman (Žminj), dok će nagrađeni prozni i dramski radovi Ane Narandžić (Zagreb), Tonija Jurića (Labin) i Alojza Pavlovića (Zadar) biti dostupni za čitanje na web stranici HSK-a zbog nemogućnosti prezentacije u programu.

U foajeu Velike dvorane Vatroslava Lisinskog posjetitelji će moći pogledati Izložbu likovnih radova nagrađene likovne Udruge „Peski-art“ iz Đurđevca i nagrađenih autora Željka Lipovca (Petrinja), Lare Brusač (Kloštar Podravski), Ljiljane Sinovčić (Zagreb) i Sanje Benko (Sveti Ivan Žabno) te pregledati brojne publikacije Hrvatskog sabora kulture, u okviru održavanja Dana otvorenih vrata Hrvatskog sabora kulture.

Gratis ulaznice za Razglednicu 8 možete rezervirati pozivom na telefon: 01/4556-877 i 095/4556-877 (gđa. Valentina Dačnik, od 8 do 16 sati, svakim radnim danom).

Najljepše vas molimo da proslijedite ovaj poziv za ostvarivanje gratis ulaznica svim svojim članovima, obitelji, susjedima, prijateljima i svima zainteresiranima, a u cilju ostvarenja dupkom pune dvorane Lisinski i potpore izvođačima te prikaza brojnosti, jedinstvenosti, snage i potencijala hrvatskog kulturno-umjetničkog amaterizma!

Video najavu možete pogledati putem poveznice https://www.youtube.com/watch?v=9CtSbYq2wA4, a radio jingle (u privitku) molimo proslijedite vašim radio postajama kao bi iste upoznale svoje slušatelje o mogućnosti nabavki gratis ulaznica. U privitku dostavljamo pozivnicu i plakat u promotivne svrhe.

Najljepše se zahvaljujemo na suradnji i pomoći u promociji Razglednice 8.